- Fenii Moda Plus Size
- News
- 0 polubień
- 20736 odwiedzin
- 0 komentarzy
Sukienka na ślub jest jedną z najważniejszych sukni życia. Powinna być kreacją, która podkreśla piękno kobiety i charakter uroczystości. Jak dobrać odpowiedni fason, długość i kolor sukni na własny ślub cywilny? To nie lada wyzwanie, które spędza sen z powiek nie jednej pani. Przekonaj się, jaka suknia oczaruje gości.
Z tego artykułu dowiesz się:
· Jaką suknię na ślub cywilny powinna mieć panna młoda po 30-tce?
· Jaki model sukni na ślub cywilny poleca się kobiecie po 40-tce?
· W jakiej sukni najlepiej na ślubie cywilnym prezentuje się pani młoda po 50-tce?
Jaka sukienka na ślub cywilny będzie najlepsza? Zasada, że powinna być ona skromniejsza i krótsza niż kreacja kościelna odchodzi do lamusa. Ślub cywilny jest równie elegancki, dlatego kobiety mają szerokie pole do popisu. To, jaka będzie suknia, zależy jednak od charakteru uroczystości, sylwetki pani i jej upodobań.
Suknia na ślub cywilny dla 30-latki
W wyborze sukienki na ślub cywilny 30-latka może pozwolić sobie na więcej niż jej starsza koleżanka. Fason z odkrytymi plecami, czy dłuższa mini nie będą niestosowne, ale i tak przy w wyborze odpowiedniego kroju, fasonu i długości kieruj się sylwetką.
Długość sukienki ślubnej dla 30-latki
Odpowiedni dobór długości wymaga znajomości swojego ciała. Suknia maxi nie będzie korzystna do kobiet niskich i w kształcie jabłka, bowiem optycznie pogrubia sylwetkę. Niskie i korpulentne trzydziestolatki nie powinny również stawiać na kreacje z trenem. Krótka suknia najlepiej zaprezentuje się w modelu midi, bo jeśli odsłaniasz uda, to pokaż 1/3 ich długości. Wtedy kreacja ślubna zaprezentuje się estetycznie i będzie praktyczna. Modele skrajnie mini pozostaw 20-latce.
Kolor sukienki ślubnej dla trzydziestolatki
Biel czy krem to nie jedyne kolory odpowiednie na ślub cywilny, choć one najbardziej właśnie pasują 30-latce. Bardzo modny w tym sezonie jest przygaszony, pudrowy róż. W przypadku sukienki do ślubu cywilnego część kobiet rezygnuje z tradycyjnego koloru na rzecz odważniejszych, równie efektownych kreacji w kolorze błękitu, a nawet czerwieni, która jest polecana zarówno brunetkom, jak i blondynkom. Coraz częściej kolor sukni wiąże się tematycznie z przewodnią barwą uroczystości zaślubin. Jeśli tonacją dekoracyjną jest kolor bzu, to panna młoda może wystąpić w całej kreacji pokrytej tym odcieniem lub mieć w tym kolorze dodatki. Dla pań puszystych idealnym kolorem będzie nude.
Styl sukienki dla 30-latki
To, na jaką sukienkę zdecyduje się panna młoda, zależy od jej preferencji i upodobań. Kobieta po 30 może wybierać wśród takich rodzajów sukien jak rybka/syrenka czy księżniczka, ale i tak najlepiej sprawdzą się style:
· Klasyczny – wyróżnia się zupełnie prostym krojem, gładką tkaniną i minimalizmem. Taki fason jest uniwersalny i doskonale podkreśli kobiecą sylwetkę. Wyeksponuje talię i jest właściwy przy każdym wzroście. Prosty dół sukni daje nieograniczone możliwości w kwestii doboru dekoltu i rękawów – sprawdzą się też asymetryczne wcięcia oraz ich brak.
· Trapezowaty – doskonały krój dla figury: jabłko, klepsydra i gruszka oraz wszystkich kobiet w rozmiarze plus size. Podczas uroczystości ślubu cywilnego ukryje wystający brzuch, masywne uda i biodra. Sukienka trapezowa jest dopasowana u góry i rozszerza się ku dołowi, zazwyczaj nie ma wcięcia w talii.
· Empire – korzystna wersja sukni na ślub cywilny dla niskich i średnich kobiet w kształcie jabłka czy gruszki. Z charakterystycznym odcięciem pod biustem ładnie wymodeluje sylwetkę puszystej pani i pozwoli ukryć dodatkowe kilogramy. Prezentuje różne dekolty, ale panie, które chcą optycznie wysmuklić i wydłużyć szyję, powinny zastanowić się nad tym w kształcie V. W wersji maxi model polecany jest wysokim kobietom.
· Suknia do kolan – jest najbardziej polecaną wersją dla trzydziestolatek o sylwetce plus size, zwłaszcza w ślubie cywilnym. Niezależnie od tego, czy prezentuje model prosty, czy ponadczasowy kształt litery A. Formę musisz dopasować do sylwetki.
Długość rękawa w sukience jest ważna, bo pięknie podkreśli figurę i ma ogromną moc modelowania. Panie po 30 będą ładnie wyglądać w każdej długości, ale oczywiście wybór podyktowany jest rozmiarem noszonym przez panną młodą, jej wzrostem i typem sylwetki. Rękawy ¾ są nie tylko praktyczne, ale również zamaskują zbyt obfite ramiona.
Materiał na suknię ślubną dobieraj do sezonu i typu figury. Panie korpulentne powinny unikać nadmiernych połysków. Jaka sukienka na ślub cywilny dla 30-latki będzie odpowiednia w sezonie wiosna/lato? Zdecydowanie postaw na kreację z lekkiego muślinu czy żorżety, choć ta w przypadku pań korpulentnych nie jest dobrym wyborem.
Uniwersalnym materiałem, ale dość drogim jest mikado, w matowej wersji. Jesienią i zimą proponuje się grubsze materiały jak żakard, zwłaszcza o skośnych splotach, który będzie idealny dla pań w rozmiarze XXL. Modne dodatki dla 30-latki to welurowa torebka na łańcuszku, długie kolczyki z perłami, pozłacany pin, lub sandałki na obcasie z cienkimi paseczkami.
40-letnia panna młoda w gustownej kreacji na ślub cywilny
Jaka sukienka na ślub cywilny będzie odpowiednia w wieku 40 lat i więcej? Panie dojrzałe powinny wystrzegać się skrajności, dlatego bufiaste, balowe fasony nie będą prezentować się elegancko. Zamiast wystawnej sukni wieczorowej do ziemi, lepiej jest wybrać krótszą sukienkę koktajlową.
Długość sukienki na ślub 40-latki
Podobnie jak w przypadku 30-latek pani o dekadę starsza również powinna unikać kusych mini. Bezpiecznym wyborem na ślub cywilny będą wszystkie fasony sięgające kolan lub połowy łydki, bo sukienkę dla 40-letniej panny młodej powinien charakteryzować szyk i elegancja. Długie modele są zarezerwowane dla wysokich pań o kształcie kolumny.
Kolor sukienki ślubnej dla czterdziestolatki
Modne sukienki do ślubu cywilnego dla 40-latki aktualnie są wyraziste, nawet w tak zaskakujących odcieniach, jak granat czy grafit, co jest wskazane zwłaszcza dla pań puszystych. Ciekawie, ale zaskakująco wygląda poszarzała czerwień i zieleń. W tradycyjnych odmianach idealnie sprawdzi się kość słoniowa lub ciepła morela, jeśli nie chcesz decydować się na biel. Wśród sukienek do ślubu cywilnego dużym zainteresowaniem cieszą się również pudrowe odcienie różu, mięty i niebieskiego – baby blue.
Styl sukienki na ślub cywilny czterdziestolatki
U 40-latki sprawdzi się tradycyjny fason. Klasyka jest zawsze w modzie, choć podczas ślubu cywilnego możesz zaprezentować wersję z delikatnymi dodatkami, dla przełamania nudy jak na przykład tkaninowe lub perłowe guziki. Pełną klasę uroczystości podkreśli minimalistyczny fason z rękawem ¾ i dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wysmukli i wydłuży szyję. Należy unikać rozkloszowanych sukienek koronkowych przed kolano, które są zbyt frywolne. Doskonale sprawdzą się kroje dopasowane i trapezowate z subtelnym, koronkowym patchworkiem.
Modele koronkowe lub z tiulowymi rękawami idealne będą w sezonie wiosna – lato. Jeśli zdecydujesz się na wersję z niezabudowaną górą, stylizację uzupełnij o dopasowany żakiet, ponieważ na odkryte ramiona w tym wieku mogą pozwolić sobie tylko panie o gładkiej i jednolitej skórze. W sezonie jesienno – zimowym 40-latki, które są wysokie, mogą wybrać na ślub cywilny długie suknie. Jako nakrycie sprawdzi się oversizeowa marynarka albo stylowy trencz.
Materiały, które dedykowane są dla 40-latki na ślub cywilny to szyfon, który zdecydowanie lepiej wybrać zamiast organzy. Dobrze sprawdzi się satyna, ale panie w rozmiarze XXL powinny unikać wersji mocno błyszczących i deseniowanych. Najlepsza długość rękawa dla sukni ślubnej cywilnej to tradycyjny model ¾, ale panie o szczupłych rękach i ładnej skórze mogą pozwolić sobie na krótszy rękaw. Długie rękawy są wskazane paniom wysokim. Niskie panny młode, zwłaszcza korpulentne przy niezbyt obfitych ramionach mogą odsłonić bardziej przedramię, by odpowiednio wyrównać proporcje w sylwetce.
W dodatkach przodują szerokie paski z biżuteryjną klamrą, ale wyłącznie u pań, które mogą podkreślić talię. Welon zastępuje się welurową opaską, perłowymi spinkami do włosów lub satynową apaszką zawiązaną na szyi. Pani po 40-stce powinna zrezygnować z fantazyjnych detali. Cekiny, wymyślne i bufiaste falbany, czy trójwymiarowe aplikacje znacznie lepiej odnajdą się na balu maturalnym.
Jaka sukienka na ślub cywilny dla 50-latki?
Dojrzała pani młoda w wieku 50 lat powinna postawić na proste fasony sukni. Dobrze sprawdzają się w tym wieku ciemniejsze odcienie tkanin – młodsze panie rezerwują raczej jasne tonacje, ale nie jest to regułą. Im większy umiar w dodatkach, tym lepiej.
Długość sukienki
Dla 50 -latki najlepszym rozwiązaniem będzie sukienka ślubna midi, która sięga przynajmniej przed kolano. Taka długość świadczy o elegancji i dobrym guście, ale powinna być dobierana do wzrostu i typu sylwetki. Pani po 50-tce może wybrać na ślub cywilny fason do ziemi, ale pod warunkiem, że jest wysoka i prezentuje sylwetkę o typie klepsydry, gruszki lub trapezu. Puszyste panie po 50-tce o figurze jabłka powinny wybrać model midi, ale w ich przypadku koniecznie z długością przed kolana, by optycznie wydłużyć sylwetkę.
Kolor sukienki na ślub cywilny dla 50-latki
Choć ogólnie przyjmuje się, że biel nie jest wskazana dla pań w tym wieku, w wieku 50 lat wcale nie musisz rezygnować z tradycyjnej sukienki ślubnej. Panny młode po 50-stce decydują się jednak na cieplejsze odcienie kremu, karmelu lub złota. Wskazane są pastelowe róże lub szarości. Modne jest srebro lub bardziej zdecydowane odcienie jak bordo, fiolet, a nawet granat i butelkowa zieleń.
Styl sukienki dla 50-latki
Prosta i elegancka suknia na ślub cywilny będzie najodpowiedniejsza w przypadku pań po 50-tce. Zwróć uwagę na klasyczny, tradycyjny krój, ale również suknie w stylu boho. Modele w tym stylu wyróżniają się siateczkowymi dodatkami i kolorem ecru.
Fason sukienki na ślub zawsze dopasuj do sylwetki. Najbardziej uniwersalne są kroje proste, ołówkowe, w kształcie litery A, delikatnie rozkloszowane ku dołowi, a także lekkie i zwiewne fasony. Panna młoda po 50-tce powinna unikać rozkloszowanych kreacji, które chętniej wybiorą 20-latki.
Pięćdziesięciolatki w rozmiarze XXL nie będą wyglądały dobrze w przysadzistych i falbaniastych sukniach. Zdarzają się asymetryczne cięcia, modele zabudowane i oryginalne dekolty. W tym wieku, kiedy stan skóry nie jest tak idealny, jak u młodszych kobiet, nie należy przesadzać ze zbyt wyciętymi dekoltami czy plecami, by nie uzyskać niepożądanego efektu.
Wiosna i lato pozwalają na założenie zwiewnych i bardziej wykrojonych modeli. Sięgaj po sukienki na ślub wykończone koronką lub modele z przeźroczystymi rękawami. W sezonie jesiennym lub zimowym sprawdzą się okrycia ramion, czyli żakiety, gładkie sweterki i szale. Panie korpulentne z dużym biustem powinny unikać zbyt puszystych tkanin w narzutkach. Na uroczystość ślubu cywilnego Idealna będzie suknia łączona z prostym, naszytym płaszczem, w podobnej wersji, jaką miała na swoim ślubie żona księcia Karola – Camilla Parker – Bowles.
Długość rękawa najlepsza to ¾. Zdecydowanie odpuść sobie cienkie ramiączka. W tym wieku nie wypada prezentować odkrytej góry. Materiały, jakich powinna unikać 50-latka to połyskująca tafta, duże ilości tiulu oraz len. Sprawdzi się natomiast gładki materiał z dodatkiem eleganckich koronkowych wstawek. Modnymi dodatkami są piórka i duże okazałe spinki do upięć. Dojrzała panna młoda powinna zrezygnować z welonu, za to może mieć woalkę lub fascynator. Odpowiedni będzie także ślubny kapelusz.
Idealna sukienka na ślub cywilny
Jaka suknia na ślub cywilny będzie pięknie prezentować się na dojrzałej pani? Taka, w której kobieta niezależnie od wagi i wzrostu czuje się dobrze. Wybierając sukienkę na ślub cywilny:
- Unikaj falban, żabotów i marszczeń – te detale optycznie poszerzają
- Stawiaj na mat i unikaj połyskujących materiałów.
- Sukienki trapezowe, z przesuniętą talią w górę będą idealne na ślub cywilny dla kobiet w rozmiarze XXL.
- Warto postawić na dekolty sukien w kształcie litery V, które są uniwersalne.
- Puszyste ramiona można zakryć rękawem 3/4 lub etolą.
- Zbyt obfity biust z łatwością zamaskujesz, decydując się na sukienkę ślubną w kształcie litery „A”
- Unikaj welonów, one są zarezerwowane dla młodszych pań i ślubów w kościele.
- Po 30-stce należy wystrzegać się bogato zdobionych sukien. Fasony sukienek na ślub cywilny w stylu księżniczki są urocze raczej dla nastolatek, u dojrzałych kobiet będą się kojarzyć z kiczem.
- Krótka mini to nie najlepszy pomysł – tak niepraktyczna długość przyniesie więcej szkody niż pożytku.
- Głębokie dekolty i nagie plecy nie są dla pań po 40 i 50-tce. W dniu ślubu przełóż elegancję nad seksowność.
Wybór sukienki na ślub cywilny to oczywiście kwestia gustu. W urzędzie stanu cywilnego bardziej jednak zachwyci delikatna, elegancka suknia o długości midi. Biel i écru lub pastelowe barwy prezentują się w kreacjach na ślub cywilny szlachetnie i ponadczasowo. Romantyczne style podkreśli koronka. Klasyczne, proste kreacje górują i zawsze są strzałem w dziesiątkę.
Komentarze (0)