- Fenii Moda Plus Size
- News
- 0 polubień
- 5448 odwiedzin
- 0 komentarzy
Fason kopertowej sukienki jest na tyle uniwersalny, że idealnie pasuje do każdej sylwetki. Sukienka kopertowa powraca na salony w wielkim stylu. Ma wiele odsłon i jest modelem, po który najchętniej sięgają puszyste panie. Przekonaj się, gdzie możesz wystąpić w takiej kreacji i dlaczego jest tak lubiana.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Jakim fasonem charakteryzuje się sukienka kopertowa?
- Dla kogo sukienka kopertowa jest rekomendowana?
- Jakie dodatki pasują do sukienki kopertowej?
Sukienki kopertowe są symbolem niewymuszonej elegancji i zawsze wyglądają kobieco. Mogą prezentować zwiewny model dzienny lub być okazjonalną, elegancką wersją. Ładnie wyglądają na dojrzałej pani, ale również z gracją podkreślą atuty młodej dziewczyny.
Sukienka kopertowa – charakterystyka
Jaki fason ma sukienka kopertowa?
Sukienka w wersji kopertowej to jednoczęściowa garderoba, którą zawiązuje się wokół osi własnego ciała. Może trochę przypominać szlafrok, zwłaszcza modele, które mają zakładane na siebie poły i zawiązywane sznurki – z przodu lub z boku, zarówno po prawej, jak i lewej stronie bioder. Nazwa sukienki kopertowej wzięła się właśnie od sposobu jej zapinania, ponieważ tak jak japońskie kimono jest zawiązywana w talii paskiem, tworząc z przodu charakterystyczny dekolt w kształcie litery V. Tak powstała pod szyją zakładka ma kopertowe wykończenie.
Rodzaje sukienek kopertowych:
- Klasyczna sukienka kopertowa – to w całości zachowany tradycyjny krój garderoby, w typie szlafroka, charakteryzujący się zawiązywaną z przodu lub boku tasiemką i mający dekolt kopertowy wynikający z założenia na siebie dwóch części. W takim klasycznym fasonie sukienka kopertowa prezentuje modele dzienne, szyte z bawełny lub syntetycznych zamienników albo wieczorowe, powstałe z eleganckich i nie załamujących się tkanin, na przykład jedwabiu.
- Sukienka kopertowa rozkloszowana – model, który podkreśla talię. Rozkloszowana sukienka charakteryzuje się bardziej obcisłą górą i zwiewną, nieprzylegającą do ciała spódnicą. Dobrze maskuje szerokie biodra i uda. Jest odpowiednia dla sylwetki w typie jabłka, pod warunkiem, że sukienka jest wiązana powyżej tali. Fasony z niewielkimi marszczeniami w okolicach talii ukryją większy brzuch.
- Sukienka kopertowa wąska – charakteryzuje się ściślej przylegającą spódnicą. Kopertowa sukienka wąska polecana jest paniom o figurze klepsydry, w dodatku z ozdobnym, kontrastowym paskiem. Spódnica ze sztywniejszej tkaniny sprawdzi się kobiet mających sylwetkę gruszki, ponieważ model nie opina, tylko delikatnie podkreśla kształty. Marszczone i wielowarstwowe wąskie spódnice służą do wyrównania proporcji u dziewczyn, które mają chłopięcą budowę i bardzo wąskie biodra.
- Sukienka z kopertowym dekoltem – to każdy inny model, który nie jest typową kreacją kopertową, ale wyróżnia się typowym dla tej wersji dekoltem. Może składać się z 2 części albo być standardową, „małą czarną”, zapinaną z tyłu na suwak.
Długość sukienki kopertowej w wersji mini jest dedykowana raczej młodym dziewczynom, które są pewne siebie i swoich wdzięków, a przy tym są posiadaczkami zgrabnych nóg. To modele, które kończą się co najmniej 10 cm przed kolanem. Kobiety dojrzałe często rezygnują z tego kroju wybierając nieco dłuższe modele. Sukienka kopertowa midi sięga do kolan lub kończy się w połowie łydki. Rozkloszowane modele w wersji midi sprawdzą się u pań mających figurę gruszki, bo perfekcyjnie podkreślą talię, maskując szersze biodra. Wąska sukienka do połowy łydki to idealny wybór dla typowej klepsydry. Niskie osoby mogą pozwolić sobie na długość midi, kończącą się tuż przed kolanem. W ten sposób wydłużą sylwetkę. Sukienka kopertowa maxi ma długość do kostek i zarezerwowana jest wyłącznie dla pań wysokich i raczej szczupłych. Niższe panie powinny połączyć długość maxi z butami na wysokim obcasie, aby dodać sobie centymetrów, a tym samym wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę.
Długość rękawa w sukience kopertowej, wydłużająca sylwetkę wynosi ¾ długości ramienia. Szczególnie polecana jest paniom dojrzałym i puszystym. Rękaw długi w sukience kopertowej jest bardziej reprezentacyjny, ale nie rekomendowany damom o niskim wzroście. Optycznie skróci sylwetę. Krótki rękaw, mniejszy niż ½ długości ramienia powinny nosić panie o szczupłych ramionach i posiadające gładką skórę. Bezrękawniki w przypadku nadwagi są mniej ryzykowne od krótkich rękawów. Gdy ramiona są pulchne, połączenie kopertowej sukienki bez rękawów ze szpiczastą zakładką dekoltu korzystnie wpłynie na sylwetkę.
Dla kogo sukienka kopertowa jest idealną kreacją?
Sukienka w wersji kopertowej to model odpowiedni dla pani o każdym kształcie i w każdym wieku. Ten ponadczasowy fason jest jednak niezastąpiony u pań puszystych. Sukienka kopertowa pasuje szczególnie kobietom:
- w rozmiarze XXL – nadaje sylwetce lekkości i świetnie ją modeluje,
- mającym krótszą szyję – kopertowy dekolt układa się w szpic, świetnie wyszczuplający tę część ciała,
- o szerokich ramionach – taki model będzie idealnie wyrównywał proporcje; sukienka kopertowa z kloszowatym dołem odciąży zbyt szerokie ramiona,
- o dużym biuście – kopertowy dekolt ładnie go podkreśli, wyszczupli szyję, choć należy uważać z jego głębokością.
Wady i zalety sukienki kopertowej
Fason kopertowy jest przyjacielem kobiet puszystych. Wysmukla sylwetkę, dodając jej lekkości poprzez wiązanie i długi, szpiczasty dekolt. To najbardziej uniwersalny model, który nadaje się na każdą okazję i jest dedykowany każdej kobiecie, bez względu na jej wiek i rozmiar. Sukienka kopertowa prezentuje prawdziwą elegancję, podkreśla kobiecość, a każdej pani dodaje wysmakowanego seksapilu. Sukienka w wersji kopertowej to absolutny klasyk, który nie posiada żadnych wad. Jedynie źle dobrana głębokość dekoltu i złe dopasowanie kroju do sylwetki mogą uczynić z tej kreacji nieestetyczną garderobę.
Na jaką okazję można włożyć sukienkę kopertową?
Sukienka kopertowa pasuje na każdą okazję, ale kluczowe są: głębokość dekoltu, kolor i długość kreacji. Niezbyt głęboki dekolt, długość midi i stonowane kolory będą idealne do pracy i podczas oficjalnych spotkań. Uroczysta sukienka kopertowa na wesele musi wyróżniać się wysokogatunkowym materiałem. Ciemne kolory i proste fasony sprawdzą się na eleganckiej kolacji w restauracji, podobnie jak jasne kopertowe wersje sukienki, połączone z ciemnym żakietem. Lejące i zwiewne materiały, modele rozszerzane i eksponujące kolorowe desenie będą komfortową garderobą dzienną lub na spotkania z przyjaciółmi.
Sukienka kopertowa, a dobór dodatków
Co pasuje do sukienki kopertowej? Ponadczasowy charakter kreacji pozwala na śmiały dobór dodatków. Sukienka kopertowa na wyjątkowe okazje może prezentować szeroki, skórzany pas w talii oraz długie jedwabne rękawiczki. Na co dzień można nosić do niej wielkie torby na ramię, delikatne apaszki oraz skórzane lub dżinsowe kurtki i płaszcze.
Jakie buty do sukienki kopertowej będą idealnie się prezentować na nodze? Cieliste rajstopy do kopertówki i buty w takim samym odcieniu wydłużą optycznie sylwetkę.
Sukienkę w wersji kopertowej można nosić ze szpilkami, sandałkami, balerinkami, wysokimi botkami oraz w modnej, casualowej odsłonie z wybranymi butami sportowymi. Wszystko zależy od okazji i stylu kreacji. Do sukienki kopertowej nie pasują za to trampki i kalosze – to strój podkreślający kobiecość i delikatność.
Biżuteria do sukienki kopertowej optycznie wysmukli szyję, jeśli wybierzesz długie naszyjniki zwężające się ku dołowi. Dodatki mogą być jednak odważne i kolorowe, w postaci magnetyzujących, grubych korali, bogato zdobionych łańcuszków opinający szyję, koli lub designerskich wisiorów na długim sznurku. Nie wskazane są jednak paniom o krótkiej szyi.
Jak wiązać sukienkę kopertową?
Wiązanie sukienki kopertowej wpływa na efekt stylizacji. Pasek wiązany w pasie pozwoli na odpowiednie wyregulowanie sylwetki oraz wielkość dekoltowego wcięcia. To nie tylko przewiązana z przodu lub boku kokardka. Jeśli pasek jest dość długi, możesz sukienkę zawiązać nawet z tyłu lub owinąć nim całą talię. Sprawdź, jak wiązać sukienkę kopertową, by wyglądać w niej dobrze, nawet jeśli masz większy rozmiar.
- Wiązanie pod biustem – jest idealne do ukrycia obitego brzucha, zwłaszcza u figur w typie jabłka. W tym celu owijasz pasek wokół całej sylwetki i tworzysz wiązanie na środku ciała, tuż pod biustem. Dzięki takiemu udrapowaniu optycznie wysmuklisz sylwetkę i wydłużysz tors. W ten sposób dobrze wiążą się sukienki kopertowe z lejących się materiałów, ale mogą za bardzo „oblepiać” sylwetkę i podkreślić jej mankamenty, dlatego dla pań puszystych poleca się wybierać kreacje trochę sztywniejsze.
- Dopasowane wiązanie – to nic innego jak mocniejsze związanie w pasie, na które mogą pozwolić sobie tylko wyższe panie z wyraźnie zaznaczoną i szczupłą talią, ponieważ takie upięcie mocno ją podkreśli i przyciągnie uwagę. Brak talii lepiej jest maskować wiązaniem z boku.
- Luźne wiązanie – oversizowy look sukienki kopertowej ukryje mankamenty, ale luźne wiązanie nie jest wskazane dla pań puszystych, niskich i z dużym biustem, ponieważ brak wyraźniejszego podkreślenia sylwetki zgubi proporcje na niekorzyść, zbytnio przytłaczając całą sylwetkę.
- Klasyczne wiązanie z boku – to najpopularniejsze upięcie sukienki kopertowej, które pasuje kobietom o każdym typie sylwetki. Asymetryczne przesunięcie talii idealnie maskuje jej brak, zwłaszcza zawiązane powyżej talii. Dobrze podkreśla biust i optycznie wyszczupla.
- Wiązanie z tyłu – pasek zawiązywany na plecach odsłania jednolity przód sukienki kopertowej i gubi granice talii, co jest wskazane dla trudnych do wymodelowania sylwetek w typie jabłka.
Wiązanie to zdecydowana zaleta sukienki kopertowej. Modelowanie sylwetki nigdy nie było prostsze. Taka cecha kreacji mocno podkreśla jej uniwersalność i przemawia za jej zakupem.
Dla kogo sukienka kopertowa szczególnie jest polecana?
Sukienki kopertowe są rekomendowane kobietom o figurach:
- jabłka – świetnie sprawdzą się fasony empirowe, tworzące linię talii tuż pod biustem, wydłużając w ten sposób sylwetkę,
- gruszki – fason sukienki kopertowej wiązany w pasie idealnie podkreśli wąską talię; dół powinien być rozkloszowany, ponieważ obcisły podkreśli zbytnio pulchne biodra gruszki; dobrze sprawdzą się desenie i marszczenia w górnej partii ciała, dzięki czemu sylwetka nabierze właściwych proporcji,
- odwróconego trójkąta – sukienka kopertowa wysmukla szyję, a rozkloszowany dół wyrówna proporcje sylwetki,
- klepsydry – posiadaczki drobnego biustu mogą pozwolić sobie na dekolty kopertowe z falbanami, które dodadzą objętości górnym partiom ciała; przylegająca góra, idealnie dopasowana talia i dół o linii A doskonale podkreśli figurę klepsydry, spłaszczając brzuch i eksponując wąską talię.
Jaka sukienka kopertowa w rozmiarze XXL najlepiej się sprawdzi?
- Luźna, o swobodnym ułożeniu – nie powinna być mocno obcisła, ponieważ nieestetycznie uwypukli wszystkie krągłości.
- Mająca wyróżniający się pasek – aby podkreślić talię i nadać sylwetce odpowiednich proporcji postaw na wiązanie w innym kolorze niż sukienka.
- Rozkloszowana – takie modele kopertowej sukienki dobrze ukrywają masywne uda. W przypadku odstającego brzucha, niedoskonałości skorygować można poprzez marszczenia w talii.
- W jednolitym kolorze – mogą to być również delikatne wzory, bez zbędnych kontrastów. Dobrze sprawdzą się podłużne paski lub drobne kwiaty, ale jednobarwność w ciemnych odcieniach czerni, brązu, zieleni lub granatu optycznie wyszczupli większą sylwetkę.
Sukienka kopertowa może być noszona przez cały rok. Nie musisz mieć specjalnej okazji, by włożyć taką garderobę. Dzięki tak uniwersalnemu krojowi możesz świętować swoje bycie kobietą każdego dnia – waga i wiek nie mają tu żadnego znaczenia.
Komentarze (0)